Jsme malá chovatelská stanice australských ovčáků, kterou aktuálně tvoří jedna fenka – Lessie. Doufám, že se časem rozrosteme o další přírůstek. V současné době žijeme v rodinném domě v klidné čtvrti ve městě Kladno ve Středočeském kraji. Pejskové u nás vždy byli bráni za součást rodiny a proto žijí s námi doma. Na zahradu chodí, kdy se jim zrovna zachce.

No a jak to celé začalo?

Už od malička jsem měl velký vztah ke zvířatům a vždy jsem si moc přál pejska. Nicméně jsme bydleli v bytě a tak pes nepřicházel v úvahu. Měli jsme doma tedy alespoň morčátko a rybičky. Když jsme se ale přestěhovali do rodinného baráčku, vše se začalo měnit. Já jsem se od roku 2014 do roku 2020 věnoval chovu zakrslého Teddy králíka. Také přišel na řadu vytoužený pes a to fenka ridgebacka Sára. Sárinka byla naše úplně první fenka. Nicméně to byl spíše pes rodičů a já stále toužil po tom svém. Vždy jsem chtěl střední plemeno, ideálně s delší srstí a především psa, který rád spolupracuje se svým páníčkem. No a proto byl australský ovčák pro mě jasná volba. V roce 2020 jsem si domů přivezl černou chlupatou kuličku Lessie. Díky ní jsem poznal spoustu nových lidí, kteří mi pomohli nakouknout do světa výstav a závodů.

Po nějakém čase jsem začal uvažovat o štěňatech po Lessie a tak jsme udělali rentgeny, genetická vyšetření a 30.4.2022 jsme úspěšně prošli bonitací (uchovněním). Pomalu jsem koukal po vhodném krycím psovi a začátkem roku 2023 jsem si založil svou vlastní chovatelskou stanici. Nyní, pokud se vše zadaří, se můžeme těšit na štěňátka z naší chovatelské stanice.